Knihy nie sú vyrábané ako nábytok. Napriek tomu neexistuje nič, čo by zariadilo dom krajšie. Už len pomyslenie na to, že na konci dňa na mňa čaká dobrá kniha, robí deň krajším." Sú to krásne myšlienky. Na väčšinu kníh ľudia do roka zabudnú. My v škole nechceme na žiadnu z nich zabudnúť. U nás je čítanie jedným z najväčších potešení. Máme ich všade. V triedach, na chodbách, keď si zoberieme knihu do ruky sme ako v nemocnici na dušu. Nedovoľte ani doma zabudnúť na knihy. Ak sú prečítané, staré alebo nepotrebné, doneste ich do našej školy, aby sa dostali do rúk tých, ktorí ich naozaj ocenia. Vložte ich do našej malej knižnice na prízemí a my budeme zase o niečo bohatší. Ďakujeme všetkým, ktorí prispejú... " Ten, kto nemiluje knihu, nemiluje múdrosť. Ten, kto nemiluje múdrosť, stáva sa hlupákom."